693-619-272 basiac65@op.pl

Nasz zespół

Witamy na stronie praktyki Barbary Ciepińskiej – położnej środowiskowo-rodzinnej. Oferujemy zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży i po porodzie prowadzone przez mgr fizjoterapii Magdalenę Matłok, a także opiekę i poradnictwo przed, około i poporodowe w ramach szkoły rodzenia.

Barbara Ciepińska

położna środowiskowo-rodzinna

Położna z ponad 30 letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego na Wydziale Położnictwa w Tarnowie, Wydziału Położnictwa na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Wydziału Polityki Zdrowotnej na WSSMiA w Warszawie. Prywatnie żona, mama czwórki dzieci i babcia. Powołała do życia pierwszą bezpłatną Szkołę Rodzenia w Dębicy, w której prowadzi wykłady. Odwiedza także maluszki po porodzie w domach rodziców, odbywając tzw. wizyty patronażowe. W wolnym czasie dokształca się, czyta książki, uprawia ogród, szyje i gotuje.

Diana Pietraszewska

doradca żywieniowy

Od kilku lat prowadzi bloga kulinarnego www.fat-or-not.pl ze zdrowymi przepisami dla całej rodziny. Zajmuje się doradztwem żywieniowym, dietami w chorobach i odchudzającymi. Prowadzi indywidualnych pacjentów zmagających się z chorobami dietozależnymi oraz nadprogramowymi kilogramami. Doradza kobietom ciężarnym w kwestii codziennego jadłospisu, a także młodym rodzicom w kwestii rozszerzania diety niemowlaka. Organizuje warsztaty, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Iwona Guziec

doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich

Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. Z wykształcenia technolog żywności i dietetyk. Z zamiłowania zajmuję się szyciem (nosidła dla dzieci, torebki itp.), szydełkowaniem, wyrobem biżuterii. Moją pasją od ponad 5 lat jest noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich. W 2016 roku podjęłam decyzję by zostać doradcą noszenia dzieci, którym zostałam końcem 2018 roku. Na co dzień zajmuję się dziećmi i domem, w wolnych chwilach projektuję i szyję. Lubię aktywny wypoczynek na łonie natury. Często eksperymentuję w kuchni i zgłębiam wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się.

Magdalena Matłok

mgr fizjoterapii

Absolwentka wyższych studiów na kierunku fizjoterapii. Pracuje na stanowisku fizjoterapeuty oraz zajmuje się fizjoterpią kobiet w ciąży i po porodzie. Oferuje aktywne przygotowanie do porodu oraz profilaktykę po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu. Swoją wiedzę praktykuje po ukończeniu kursów: 1.Aktywność fizyczna dla kobiet w ciąży. 2.Kinesiotaping dla kobiet w ciąży i po porodzie. 3.Trening mięśni dna miednicy. 4.Techniki osteopatii w ginekologii i położnictwie. 5.Kompleksowa terapia blizny. 6.Rozejście mięśnia prostego brzucha. Zawsze chętnie służy otwartością i przyjaźnią dla wszystkich kobiet.

Katarzyna Herian-Jabłkowska

doradca noszenia w chuście

Jestem doradcą noszenia w chuście i nosidłach miękkich po kursie doradczym Szkoły noszenia ClauWi Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, Tymka i Ady. Chustonoszeniem zainteresowałam się po urodzeniu drugiego dziecka. Potrzebowałam wolnych rąk do opieki nad starszakiem oraz do wykonywania codziennych obowiązków. Chusta okazała się także wybawieniem dla mojego kręgosłupa. Do tej pory korzystam z niej np. gdy odprowadzam Tymka do przedszkola, gdy nóżki na spacerze się zmęczą lub w czasie zakupów, a zwłaszcza gdy Ada potrzebuje bliskości i przytulenia. Ukończyłam kurs doradczy podstawowy w Szkole noszenia dzieci ClauWi. Chciałabym podzielić się z Wami swoją wiedzą oraz doświadczeniem w temacie chustonoszenia. Prowadzę indywidualne konsultacje, na których pokazuję prawidłową pozycję dziecka w chuście/nosidle oraz pomagam dobrać odpowiednie wiązanie. Organizuję również spotkania chustowe dla rodziców, którzy noszą swoje dzieci. Zapraszam także do naszej dębickiej grupy chustowej Chusty Dębica

Renata Składanowska-Żyła

Fizjoterapeuta, instruktor masażu Shantala

Od kilkunastu lat zajmuję się rozwojem oraz rehabilitacją dzieci. Na co dzień udzielam instruktaży dotyczących pielęgnacji jak i zabaw ogólnorozwojowych na każdym etapie rozwoju dziecka .Zajmuje się wadami stóp i kończyn dolnych u dzieci prowadząc skuteczną terapię. Jako instruktor masażu Shantala pomagam dzieciom i młodym rodzicom w pełni cieszyć się rodzicielstwem. Wiedząc jak ważne jest karmienie piersią, aby przebiegało ono prawidłowo,z zamiłowania udzielam potrzebnych instruktaży i wsparcia mamom. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci,dlatego empatia i zrozumienie drugiego człowieka jest dla mnie podstawą we współpracy z ludźmi.

Zajęcia w ramach NFZ

szukasz szkoły rodzenia?

zadzwoń: 693-619-272

 

Indywidualna Praktyka

Położna Środowiskowo-Rodzinna

Barbara Ciepińska

ul. Cicha 14

39-200 Dębica